Stránky Honzy Vrbaty

Stránky Honzy Vrbaty

Hlavní menu
Hlavní stránka
Elektrické stránky
Počítačové stránky
Muzikantské stránky

 

  Hlavní stránka arrow Elektrické stránky
 
Elektrické stránky
Obvodařina a elektrika vůbec mě provází životem již od útlých dětských let. Absolvoval jsem střední průmyslovou školu, obor automatizace. V roce 1993 jsem začal studovat na elektrotechnické fakultě ČVUT Praha, obor obvodová technika elektronických systémů. Studium jsem kupodivu úspěšně dokončil roku 1999. Od téhož roku jsem pokračoval v postgraduálním studiu, které jsem v červnu 2006 úspěšně dokončil obhajobou dizertační práce.
V současné době se věnuji obvodařině spíše okrajově, mám to jako koníček. Se školou více méně externě spolupracuji, říkám tomu, že jsem přítel fakulty :-) Oficiálně jsem veden jako host.
Hlavním oborem, kterým se na škole zabývám, je analýza a syntéza analogových a někdy i číslicových filtrů. Také spolupracuji s kolegy na různých počítačových programech pro podporu výuky v našem oboru a obhospodařuji nějaké ty servříky pro naši skupinu. Webové stránky naší pracovní skupiny najdete na této adrese.


Diplomka Tisk E-mail
Publikace
Napsal Administrator   
Thursday, 08. November 2007
Moje diplomka s názvem "Nestandardní aproximace analogových filtrů". Práce se zabývá algoritmem návrhu analogových filtrů typu dolní, horní a pásmová propust s nestandardními požadavky na modulovou frekvenční charakteristiku. Ke stažení je ve dvou formátech diplomka.pdf a diplomka.ps. Součástí práce je také program NAPFIL pro poloautomatický návrh těchto filtrů. Program na napsán v TurboPascalu a používá TurboVision, prostě klasická DOSová aplikace. Ke stažení zde.
Aktualizováno ( Thursday, 08. November 2007 )
 
Dizertace Tisk E-mail
Publikace
Napsal Administrator   
Wednesday, 07. November 2007
Moje dizertační práce na téma "Nové prostředky v řešení aproximační úlohy
pro návrh selektivních obvodů"
. Práce se zabývá několika oblastmi problematiky syntézy analogových obvodů. Stěžejní část pak metodami a algoritmy návrhu korektorů skupinového zpoždění. Ke stáhnutí je tu ve dvou formátech disertace.pdf, disertace.ps.
Aktualizováno ( Thursday, 08. November 2007 )
 
Publikace Tisk E-mail
Publikace
Napsal Administrator   
Wednesday, 07. November 2007
Na této stránce jsou k nalezení některé publikace z naší obvodářské oblasti na kterých jsem se spolupodílel nebo jsem jejich autorem.
 
Aktualizováno ( Thursday, 08. November 2007 )
 
 
Up
 
 
Sekce
 
 

 

(c)2007 Honza Vrbata, honza@vrbata.cz

Tamiflu