Stránky Honzy Vrbaty

Stránky Honzy Vrbaty

Hlavní menu
Hlavní stránka
Elektrické stránky
Počítačové stránky
Muzikantské stránky

 

  Hlavní stránka arrow Počítačové stránky
 
Počítačové stránky

V současné době pracuji jako konzultant, školitel specialista, administrátor a programátor na volné noze. Zabývám se hlavně oblastní operačních systémů UNIX a souvisejících záležitostí.

Pár informací v bodech :

  • Od roku 1999 pracuji pro počítačovou školu GOPAS, pro kterou jsem vytvořil program LINUX kurzů. Jsem teď učitel a také vykonávám funkci produktového manažera pro oblast LINUX a UNIX obecně. Navíc k UNIXovým školením ještě učím programovat v PHP, PYTHONu, PERLu a nyní zejména mobilní aplikace pro platformu iOS. Občas vedu nějaké databázové kurzy a kurzy pro webové vývojáře, například o AJAXu.

  • Pro firmu 2N telekomunikace jsme s kolegou naprogramovali podporu synchronní sériové ISA karty do LINUXového jádra. Kartu si sami nabastlili a mělo by se to používat v pobočkových telefonních ústřednách.

  • Pro Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy jsem naprogramoval webovoou aplikaci pro podporu distančního vzdělávání. No a pořád to vylepšuji, zkrátka udržuji v provozním stavu.

  • Pro sázkovou kancelář Fortuna jsem navrhl a realizoval firemní síťové řešení, poštovní server a naprogramoval ještě nějaké menší aplikace.

  • Dále spolupracuji s některými menšími i většími firmami v oblasti UNIXové bezpečnosti, clusteringu a virtualizace velkých systémů, atd. Jo a spravuji několik desítek UNIXových serverů různého určení, velikosti i umístění.

 

 Honzova počítačová historie Tisk E-mail
Obecné
Napsal Administrator   
Wednesday, 19. December 2007
Počítače jsou takovou vedlejší větví mé hlavní elektrické činnosti. I když je pravda, že v současné době mě živí. Již jako dítko školou poviné jsem se učil programovat v BASICu a assembleru Z-80. Na mém počítačovém vzdělání má jednoznačně největší podíl ZX-Spectrum+, které mi naši pořídili v šesté třídě. Postupně jsem ho předělal na monstrózní stroj se 512KB paměti, externí klávesnicí, disketovou mechanikou a dalšími vymoženostmi. Na přebastleném Spectru jsem provozoval operační systém CP/M a to se mi líbilo. Když jsem si pak pořídil písíčko s MS-DOSem, koukal jsem na něj dost nevěřícně. Čekal jsem nějaký profi počítač a moje Spectrum s CP/M bylo na úplně stejné úrovni. Takže jsem stejně dělal pořád na Spectru, hlavně v tom strojáku. V něm jsem se naprogramoval fakt hodně a různě se tím přiživoval na průmyslovce. Aplikace pro jednočipy jako Intel 8051, Zilog Z800 a pak Motorola HC11 to bylo moje. Posléze jsem se ještě naučil Fortran, Pascal a Céčko, zejména kvůli různým brigádám a kšeftíkům. V prváku na průmyslovce jsem se poprvé seznámil s UNIXy a od té doby mě to drží. Od roku 1992 pracuji s LINUXem a BSD. Směle se dá prohlásit, že potřeba mít doma na písíčku instalován nějaký ten UNIX byla způsobena pověstnou lidskou leností. Dojíždět z domova hodinu přes celou Prahu proto, abych mohl zasednout k počítači s HP-UXem se mi vážně nechtělo. Zvláště když jsem mohl tuto dobu strávit mnohem plodněji na zkoušce s bigbítem, v hospodě u piva nebo běháním za holkama. Proto jsem se pídil po vhodném UNIXu na doma. Nejdříve jsem to zkoušel s BSD a pak s LINUXem. To se mi děsně líbilo a od té doby se zejména LINUXu lehce věnuji..... Ale ne jen LINUXem živ je Honza :-) Z UNIXů patří do sféry mého zájmu hlavně FreeBSD, OpenBSD a v současné době OpenSolaris. Ten se mi jako dlouholetému příznivni Solarisu líbí dost.
Aktualizováno ( Saturday, 08. January 2011 )
Celý článek...
 
Materiály ke kurzům Tisk E-mail
GOPAS
Napsal Administrator   
Thursday, 08. November 2007
GOPASí materiály......
Aktualizováno ( Saturday, 18. July 2009 )
Celý článek...
 
 
Up
 
 
Sekce
 
 

 

(c)2007 Honza Vrbata, honza@vrbata.cz

Tamiflu